O studiach

Cele utworzenia studiów

Poszerzenie wiedzy oraz zdobycie specjalistycznych umiejętności niezbędnych do zarządzania flotą samochodową w przedsiębiorstwach transportowych, produkcyjnych i usługowych, zarówno w odniesieniu do samochodów ciężarowych, jak i osobowych.

Adresaci studiów

Absolwenci wyższych studiów magisterskich lub inżynierskich lub licencjackich w zakresie dowolnej dyscypliny. Szczególnie adresatami studiów są:

  • osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego, ale także w firmach produkcyjnych i usługowych posiadających własne floty samochodowe,
  • kadra zarządzająca oraz pracownicy firm transportowych, zarządzający flotą pojazdów,
  • pracownicy komórek logistycznych w zakresie transportu, którzy swoje praktyczne doświadczenia chcą uzupełnić aktualną wiedzą,
  • specjaliści ds. logistyki, którzy zarządzają transportem,
  • osoby, które chcą podjąć pracę na stanowiskach związanych z transportem i zarządzaniem flotą samochodową,
  • osoby, dla których zarządzanie flotą transportową może się stać ciekawym wyzwaniem zawodowym,
  • osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy, samodoskonaleniem i podnoszeniem własnych kwalifikacji.

Zasady naboru

Słuchaczami studiów podyplomowych mogą być osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych (dyplom przynajmniej na poziomie licencjackim lub inżynierskim).

Studia będą trwały dwa semestry. Zajęcia będą rozpoczynały się w semestrze zimowym zgodnie z organizacją roku akademickiego w uczelni.

Rekrutacja kandydatów na studia jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń i złożenia kompletnych dokumentów.

Więcej na temat zasad rekrutacji REKRUTACJA

Umiejętności nabyte przez absolwentów studiów podyplomowych

Słuchacze zostaną zapoznani ze współczesnymi problemami zarządzania flotą transportową pojazdów służbowych w przedsiębiorstwie ze strony teoretycznej i praktycznej. Przedstawione zostaną kompleksowo wszystkie najważniejsze zagadnienia, które umożliwiają funkcjonowanie i konkurencyjność przedsiębiorstwa (przedsiębiorcy) posiadającego flotę pojazdów. Słuchacze zapoznają się z podstawowymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania transportu, rynku leasingu samochodów, polityki flotowej, zasad negocjacji i kontaktów z kontrahentami, sposobów finansowania floty transportowej, warunków jej utrzymania. Zdobędą również szczegółową wiedze z zakresu liczenia i minimalizowania kosztów utrzymania floty pojazdów, stosowania nowoczesnych rozwiązań IT (programów i technologii), kierunków rozwoju mobilności i zarządzania flotą samochodową.

Świadectwo i Egzamin

Warunkiem ukończenia studiów jest:

  • zaliczenie przedmiotów objętych programem studiów,
  • zaliczenie egzaminów semestralnych z materiału przedstawionego w czasie trwania semestrów z wynikiem co najmniej dostatecznym,
  • terminowe uiszczenie opłaty za studia.

Po pomyślnym zdaniu egzaminów uczestnicy otrzymają świadectwo SGGW (wzór określa Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych) poświadczające ukończenie studiów podyplomowych.

Organizacja studiów

Studia Podyplomowe trwają dwa semestry i obejmują 164 godzin zajęć.

Zajęcia będą odbywać się w soboty w godz. 9-17 i niedziele w godz. 8-16 (1-2 razy w miesiącu), w budynkach SGGW w Warszawie, przy ulicy Nowoursynowskiej. (patrz Mapa kampusu.).

Harmonogram zostanie podany uczestnikom na początku każdego semestru.

Organizator zastrzega sobie możliwość nieuruchomienia studiów podyplomowych w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń. W takiej sytuacji uczestnicy rekrutacji otrzymają zwrot wszystkich wpłaconych kwot czesnego.

Osoby spoza Warszawy za dodatkową opłatą mogą korzystać z zakwaterowania w pokojach gościnnych „Ikar” Hotelu Asystenckiego SGGW.

(patrz Hotel IKAR).

Rezerwacje i informacje:

+48 (22) 59 33 700
+48 (22) 59 33 701
+48 602823240
e-mail: ikar@sggw.pl

Pokoje mogą być:

  • 1-osobowe – tych mamy 10 aktualna cena 155 zł/dobę
  • 2-osobowe – jest ich 46 aktualna cena 200,00 zł/doba/pokój
  • Jeśli segment jest podzielony na pokój dzienny i sypialnię stanowi apartament.

W Pokojach Gościnnych Ikar są 3 apartamenty w cenie 280,00 zł za dobę.

Każdy pokój posiada dostęp do sieci Internet, telefon. Pokoje jednoosobowe i apartamenty dodatkowo telewizor.

Na parterze naszego obiektu mieści się bar Dedal, który serwuje naszym gościom śniadania, obiady i kolacje. Korzystanie z baru nie jest obligatoryjne. Śniadania są wliczone w cenę noclegu.

 

Zapraszamy również na Studia Podyplomowe Transport i Spedycja. Szczegóły na stronie transport.wne.sggw.pl